Prezentowany serwis dotyczy zasilaczy UPS nazywanych również zasilaczami awaryjnymi lub zasilaczami bezprzerwowymi. W postaci strony internetowej funkcjonuje od maja 2001 roku. Tematyka serwisu rozszerza się wraz z wymaganiami i sugestiami czytelników oraz zmianami wynikającymi z rozwoju technologii elektronicznych. Ciągłe udoskonalanie elementów energoelektronicznych oraz rozwój procesorów sygnałowych wpływa na modyfikacje konstrukcji zasilaczy UPS. Zmianie ulegają również obszary zastosowań zasilaczy awaryjnych. Jeden z głównych obszarów zastosowań zasilaczy bezprzerwowych, jakim jest zabezpieczanie zasilania komputerów PC, systematycznie się kurczy na skutek rozwoju urządzeń mobilnych z zasilaniem autonomicznym, które zastępują wysłużone PC-ty. Natomiast proste urządzenia elektryczne wyposażane są w systemy elektroniczne wymagające zasilania bezprzerwowego (Internet rzeczy), dotyczy to również aparatury przemysłowej.
       Celem serwisu jest popularyzowanie praktycznej wiedzy na temat zasilaczy awaryjnych i ułatwienie potencjalnym użytkownikom prawidłowego ich doboru do potrzeb. Kolejne nowe artykuły powstają systematycznie uwzględniając pojawiające się zmiany. Starsze pozostają nie zmodyfikowane.

Prezentowane testy dotyczą historycznych zasilaczy UPS ale metoda ich prowadzenia i analiza wyników może być inspirująca dla jednostek aktualnie prowadzących podobne badania. Nie jest wykluczone, że testy zostaną wznowione i obejmą współczesne zasilacze UPS np.: ze szczególnym uwzględnieniem ich sprawności tak istotnej w dobie „zielonej energii”.


       Kopiowanie i przetwarzanie treści zawartych w prezentowanym serwisie wymaga zgody autora.

       Ewentualne pytania i sugestie proszę kierować na adres Przemysław Lisowski.

 

strona główna